Zbrojní průkaz

Co je potřeba k získání zbrojního průkazu

 

Již dlouhou řadu let na naší střelnici pravidelně probíhají zkoušky z odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu. Máme tedy mnoho zkušeností, které vám rádi předáme. Níže naleznete základní potřebné informace. Pokud byste si s něčím nevěděli rady nebo Vám zde něco chybělo, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme.

Přihlášení ke zkouškám k získání zbrojního průkazu

Ke zkoušce odborné způsobilosti pro získání zbrojního průkazu je nutné se přihlásit na příslušném útvaru Policie ČR (pro rezidenty Brna a okolí je jím Odbor zbraní a střeliva sídlící na ul. Bratislavské).

K vyplněnému formuláři přikládáte platný posudek o zdravotní způsobilosti a kolkovou známku ve výši 100,- Kč.

Následně si z vypsaných termínů vyberete, kde a kdy chcete zkoušku absolvovat.

Počet žadatelů na termín zkoušky odborné způsobilosti je omezen, zkoušky se může účastnit max. 20 osob. /Nyní je počet omezen na 10 osob./ Aktuálně jsou volné termíny v září 2020.

Cena za zkoušku:  1700,- Kč (z toho 600,- Kč odměna zkušebnímu komisaři a 1100,- Kč za pořádání zkoušky střelnici). Opakujete-li pouze praktickou část zkoušky, cena je 1100,- Kč (opět vč. odměny 600,- Kč zkušebního komisaře).

Pozor: Cena se hradí v den zkoušek přímo na střelnici, platba je možná pouze v hotovosti.

 

Termíny zkoušek na naší střelnici

čtvtek 23. 7. 2020

čtvtek 6. 8. 2020 

středa 2. 9. 2020

středa 16. 9. 2020

středa 30. 9. 2020

středa 14. 10. 2020

Začátek vždy od 8:00 hodin. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termíny školení (kurz BASIC)

 

Teoretická část:     pondělí 13. 7. 2020 od 16:00 do přibližně 20:30

 Praktická část:       úterý 14. 7. 2020 od 16:00 do přibližně 20:00 

 Čásová náročnost se odvíjí od počtu přihlášených.

 Další termíny:

24. a 25. 8. 2020

14. a 15. 9. 2020

 

 

 

 

 

 

Základní informace k průběhu zkoušky

Zkoušky z odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu se konají v rámci jednoho dne. Přihlášení uchazeči se v ranních hodinách shromáždí v místě střelnice. Po příchodu komisaře a příslušníka policie, proběhne informování o průběhu zkoušky.

Nejprve je nutné absolvovat teoretickou část zkoušky. Uchazečům jsou rozdány testové otázky a vaše přihlášky na které zapisujete v ideálním případě správné odpovědi 🙂 . Jakmile máte hotovo, odevzdáte vaše odpovědi komisaři. Po odevzdání všemi uchazeči či po uplynutí časového limitu jsou testy vyhodnoceny. Komisař následně vyhlásí výsledky. Jestliže uchazeč uspěl, zůstává na střelnici a pokračuje k praktické části zkoušky. Pokud uchazeč neuspěl odchází a praktické části zkoušky se již neúčastní.

Praktickou část absolvují uchazeči po jednom – jsou zavolání do prostoru střelnice, kde nejprve absolvují bezpečnou manipulaci se zbraní či zbraněmi dle dané skupiny, pokud je komisař spokojen pokračuejte k ostré střelbě, pokud i v této poslední části zkoušky uspějete, jste volní a máte úspěšně hotovo!

Pokud byste potřebovali více informací ke zkouškám, můžete se přihlásit do jednoho z námi nabízených kurzů, kde se toto, ale i mnoho dalšího dozvíte.

Využijte námi nabízené kurzy!

Pokud chcete s jistotou zvládnout zkoušky ke zbrojnímu průkazu, která je dle naší legislativy poměrně náročná, kontaktujte nás a vyberte si výukový kurz, který vám bude vyhovovat. Nezapomínejme také, že se jedná o střelné zbraně, které často rozhodují o životě, nepodceňujte přípravu na jejich následné uživání případně nošení. Více o našich kurzech zde.

Užitečné odkazy

Ministerstvo vnitra 1 komplexní informace ke zbrojnímu průkazu.
Ministerstvo vnitra 2informace ke zkouškám.
Zbranekvalitne.cz velké množství informací, obrázků či animací, testových otázek, legislativy a mnoho dalšího co se týče zbraní a střeliva.
Testové otázky – vřele doporučujeme si před samotnou zkouškou otestovat své znalosti.