Zbrojní průkaz

Co je potřeba k získání zbrojního průkazu

 

Již dlouhou řadu let na naší střelnici pravidelně probíhají zkoušky z odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu. Máme tedy mnoho zkušeností, které vám rádi předáme. Níže naleznete základní potřebné informace. Pokud byste si s něčím nevěděli rady nebo Vám zde něco chybělo, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme.

Přihlášení ke zkouškám k získání zbrojního průkazuKe zkoušce odborné způsobilosti pro získání zbrojního průkazu je nutné se přihlásit na příslušném útvaru Policie ČR (pro rezidenty Brna a okolí je jím Odbor zbraní a střeliva sídlící na ul. Bratislavské).

K vyplněnému formuláři přikládáte platný posudek o zdravotní způsobilosti a kolkovou známku ve výši 100,- Kč.

Následně si z vypsaných termínů vyberete, kde a kdy chcete zkoušku absolvovat.

Počet žadatelů na termín zkoušky odborné způsobilosti je omezen, zkoušky se může účastnit max. 20 osob. /Nyní je počet omezen na 10 osob./ Aktuálně jsou volné termíny cca za 1 až 1,5 měsíce od podání přihlášky.

Cena za zkoušku:  1700,- Kč (z toho 600,- Kč odměna zkušebnímu komisaři a 1100,- Kč za pořádání zkoušky střelnici).

Pozor: Cena se hradí v den zkoušek přímo na střelnici, platba je možná pouze v hotovosti.

 

Termíny zkoušek na naší střelnici

 úterý 2. 6. 2020

 středa 3. 6. 2020

 pondělí 8. 6. 2020

 pondělí 15. 6. 2020

 úterý 23. 6. 2020

Začátek vždy od 8:00 hodin. 

 

 

Termíny školení (kurz BASIC)

 

Teoretická část:     úterý 14. 4. 2020 od 16h do přibližně 20:30

 

Praktická část:       středa 15. 4. 2020 od 17:00 do přibližně 21:00
Čásová náročnost se odvíjí od počtu přihlášených.

 

Základní informace k průběhu zkoušky

Zkoušky z odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu se konají v rámci jednoho dne. Přihlášení uchazeči se v ranních hodinách shromáždí v místě střelnice. Po příchodu komisaře a příslušníka policie, proběhne informování o průběhu zkoušky.

Nejprve je nutné absolvovat teoretickou část zkoušky. Uchazečům jsou rozdány testové otázky a vaše přihlášky na které zapisujete v ideálním případě správné odpovědi 🙂 . Jakmile máte hotovo, odevzdáte vaše odpovědi komisaři. Po odevzdání všemi uchazeči či po uplynutí časového limitu jsou testy vyhodnoceny. Komisař následně vyhlásí výsledky. Jestliže uchazeč uspěl, zůstává na střelnici a pokračuje k praktické části zkoušky. Pokud uchazeč neuspěl odchází a praktické části zkoušky se již neúčastní.

Praktickou část absolvují uchazeči po jednom – jsou zavolání do prostoru střelnice, kde nejprve absolvují bezpečnou manipulaci se zbraní či zbraněmi dle dané skupiny, pokud je komisař spokojen pokračuejte k ostré střelbě, pokud i v této poslední části zkoušky uspějete, jste volní a máte úspěšně hotovo!

Pokud byste potřebovali více informací ke zkouškám, můžete se přihlásit do jednoho z námi nabízených kurzů, kde se toto, ale i mnoho dalšího dozvíte.

Využijte námi nabízené kurzy!

Pokud chcete s jistotou zvládnout zkoušky ke zbrojnímu průkazu, která je dle naší legislativy poměrně náročná, kontaktujte nás a vyberte si výukový kurz, který vám bude vyhovovat. Nezapomínejme také, že se jedná o střelné zbraně, které často rozhodují o životě, nepodceňujte přípravu na jejich následné uživání případně nošení. Více o našich kurzech zde.

Užitečné odkazy

Ministerstvo vnitra 1 komplexní informace ke zbrojnímu průkazu.
Ministerstvo vnitra 2informace ke zkouškám.
Zbranekvalitne.cz velké množství informací, obrázků či animací, testových otázek, legislativy a mnoho dalšího co se týče zbraní a střeliva.
Testové otázky – vřele doporučujeme si před samotnou zkouškou otestovat své znalosti.